لطف‌الله مشعل، سخنگوی اداره امنیت ملی، نام رسانه‌هایی را افشا کرد که از سوی کشورهای ایران و پاکستان تمویل می‌شوند.

به گزارش جاودان به نقل از روزنامه ماندگار، سخنگوي امنيت ملي که در نشست “انسجام رسانه ها در مسیر تامین صلح کشور” سخن می گفت، اعلان کرد كه ادارۀ آن‌ها با برخي رسانه‌ها و مطبوعات مشكل دارد. سخنگوي امنيت ملي در اين نشست از رسانه‌هايي نام گرفت كه از طرف ايران و پاكستان حمايت شده و سوژه دريافت مي‌كنند.

لطف الله مشعل گفته است كه تلويزيون شمشاد، ژوندون و كابل‌نيوز از طرف پاكستان حمايت شده و در شمشاد 14 تن از شهروندان پاكستاني كار كرده، برنامه مي‌سازند و تعيين تكليف مي‌كنند.

سخنگوي امنيت ملي گفت كه تلويزيون ژوندون كه به اسماعيل‌ يون تعلق دارد و كابل‌نيوز كه مربوط به يكي از مقامات حكومتي است، گزارش‌هاي طولاني را به سود طالبان به نشر مي‌سپارند. همچنان به گفتۀ او، در ژوندن برخي پاكستاني‌ها كار مي‌كنند.

آقاي مشعل تلويزيون تمدن، نور و روزنامۀ انصاف را متهم كرده است كه از طرف ايران حمايت مي‌شوند. همچنان امنيت ملي تلويزيون راه‌ فردا را متهم نموده كه مسايل قومي را دامن زده و حكومت را رد مي‌كند.

اما مسوولان تلويزيون تمدن و نور اظهارات سخنگوي امنيت ملي را به شدت رد كرده‌اند. نورالرحمان اخلاقي رييس تلويزيون نور با واكنش تندي اظهارات سخنگوي امنيت ملي را رد كرد و خطاب به لطف الله مشعل سخنگوي امنيت ملي گفت كه اطلاعات شما افترا و ناشي از عدم اطلاعات شما است.

همچنان مسوول تلويزيون تمدن گفت كه آن‌ها در خصوص كارهاي تخنيكي تلويزيون به شركت‌هاي تركي، چينايي و ايراني پيشنهادهايي داده بودند كه ايراني‌ها با هزينۀ كمتر نسبت به دو كمپني تركي و چينايي كار در تلويزيون را پذيرفتند كه اين مسووليت به آن‌ها سپرده شد.

در عين حال، سخنگوي امنيت ملي گفت كه برخي چهره‌هاي جديد، عليه امنيت ملي در تلويزيون نورين تبليغ مي‌كنند. در اين نشست همچنان معاون سخنگوي وزارت خارجه، رسانه‌ها را متهم كرد كه به سود طالبان تبليغ مي‌كنند. فرامرز تمنا گفته كه رسانه‎ها در نشر و پخش مطالب و اخبارشان هيجاني عمل مي‌كنند.

4 دیدگاه to “تلویزیون های شمشاد، ژوندون و کابل نیوز از طرف پاکستان تمویل میشوند.”

  1. اما جناب نظری پریانی از کابل نیوز معذرت خواست که نقل قول مشعل را در رابطه به کابل نیوز اشتباه گرفته و تنها گفته است که کابل نیوز وضعیت را بر ضد خارجی ها تبلیغ می کند. لعنت بر این مصلحت اندیشان.

  2. صحیحی است تشکر

  3. اول از تلویزیونهای هزاره ها بپرس که hز کجا تمویل میشوند تمام تلویزیونها و نشریات مربوطه هزاره ها از پول اخند های فرعونی ایران به ضد مذهب سنی تمویل می گردد تلویزیون طلوع هم از پول امریکا و اسرا ئیل به نفع شرارت پیشه گان شورای نظار و اهل تشیع برای نفاق و تفرقه دست بالا دارد

  4. خوب نیست مسایل قومی به میان بیاید میوند جان همه افغان هستم تشکر

Leave a Reply

برچسب‌هایی که می‌توانید استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>